Bezelye için NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE Kullanım Sonuçları

Bezelye için NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE Kullanım Sonuçları

Bezelye için NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE Kullanım Sonuçları


Tüm Rusya Bakliyat ve Kabuksuz Tahıl Araştırma Enstitüsü, Orel, 2003

Çeşit: "Orlus"

Deney şeması:
"NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE"

  1. tohum tedavisi, ilaç tüketimi 0.2 l / t; Ayrıca kimyasal bitki koruma maddeleri ile arıtma uygulanmıştır.

Deneme sonuçlarından da anlaşılacağı gibi, bezelye tohumlarının "NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE" ile muamele edilmesi tarla çimlenmesini %4 ve verimi %9.8 arttırmıştır.

Bitki başına fasulye sayısı, bir fasulyedeki tohum sayısı, bitki başına tohum kütlesi ve 1000 tohum kütlesi artırılarak verim artışı sağlandı.

NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile muamele edilen bezelye tohumları, bir bitkinin verimli düğümlerinin sayısını %8.3 arttırmıştır.

Kontrole göre fasulye sayısı %11.4, fasulyedeki tohum sayısı %7.1, bitki başına tohum ağırlığı ortalama %8.5 artmış, 1000 tohum ağırlığı kontrole göre 1.1-2.1 daha fazla olmuştur. , yani %1,5'e kadar.

İlaçla birlikte kimyasal koruma araçlarının kullanılması, pratik olarak somut sonuçlar vermedi. Tarla çimlenmesindeki ilave artış önemsizdi ve verim artışı, tek başına NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE kullanımından kaynaklanan artıştan sadece %1.8 daha fazlaydı.

Bitkilerde Sezyum-137 İçeriği

Çalışmalar, bezelye tohumlarının “NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE” ile ekim öncesi muamelesi sırasında ortaya çıkan ürünlerde Sezyum-137 radyonüklid içeriğinin azaldığını göstermiştir.

Elde edilen rakamları karşılaştırdığımızda, deney parselinin toprağındaki Sezyum-137 içeriğinin kontrole göre daha yüksek olmasına rağmen (9.8 Bq / kg.sn. ile), bezelye tohumlarının "NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile muamele edildiğini görüyoruz. turba", radyonüklidin bitmiş ürünlere alımında 1,9 Bq / kg.sn azalmaya katkıda bulundu. kontrol ile karşılaştırıldığında.

Böylece, bezelyelerde NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE kullanımı, tarla çimlenmesi ve verim yapısındaki artışa bağlı olarak kontrole göre %9.8 verim artışı sağlamıştır.

İlaçla birlikte kimyasal bitki koruma ürünlerinin kullanımının haksız olduğu ortaya çıktı.

Bezelye tohumlarının "NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE" ile ekim öncesi muamelesi, kontrole kıyasla üretimde Sezyum-137 alımını azaltmıştır.


KFH "IP Ladovsky MM", Stavropol Bölgesi, Svetlograd, 2015-2016

Çeşit: "Firavun"

Agrotechnics: öncül - buğday gölü; toprak işleme - 20-22 cm çiftçilik ve ekim öncesi ekim 5-6 cm Mineral gübrelerin uygulanması: ekim sırasında - amofos; ekim dönemi - 09.03.2016, ekim oranı - 300 kg / ha

Deneyim şeması:

Seçenek Ön ekim tohum tedavisi Faz işleme: 3 - 5 yaprak Faz işleme: tomurcuklanma - çiçeklenme başlangıcı Arazi alanı
Seçenek numarası 1 (kontrol) Tedavi + Albit Başka bir üreticiden Herbisit Humat (kuru) - 100 g / ha Başka bir üreticiden İnsektisit Humat (kuru) - 100 g / ha  112 hektar
Seçenek numarası 2 Dresser + NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE - 0,4 l / t Herbisit
NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE markası  - 0,4 l / ha
"NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE" markasının Böcek öldürücü  - 0,4 l / ha  20 hektar

 Test sonuçları:

Varyantlar Verimlilik, c / ha verim artışı
c / ha %
Seçenek numarası 1 (kontrol) 34.8 - -
Seçenek numarası 2 36.4 1.6 4.6

 

2016 yılında, "IP Ladovsky MM" çiftlik işletmesinde bezelye ekimi üzerine Fabrika tarafından üretilen NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile çiftlikte benimsenen teknolojinin etkinliğini karşılaştırmak için bir saha deneyi yapıldı: "Albit" ile tohum işleme ve başka bir üreticiden SIVI HÜMİK GÜBRE kullanımı (kuru modifikasyon) yaprak pansuman için. NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE uygulanması durumunda, verimde 1,6 c / ha (%4,6) bir artış elde edildi.

400PX-LOGO-DİKDÖRTGEN

Dünyanın en kaliteli Rus Sibirya turbasından üretilen Sıvı Gübre ürünlerinin ithalat ve ihracatını yapıyoruz. 

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma

09:00 - 19:00

Cumartesi

09:00 - 16:00

Pazar

Kapalı

İletişim

Hacet mah. Büyük Hasbahçe cad.

M.Nafizoğlu apt. no:47/6 Alanya /ANTALYA

Web site Tasarım & Yayınlama Tuncer.web.tr

TurkishEnglishRussianAzerbaijaniBulgarianGermanPersianArabic