Hububat Ekiminde Kullanım Önerileri

Hububat Ekiminde Kullanım Önerileri

Ekimden önce, çimlenmeyi, çimlenme enerjisini arttırmak, fidelerin büyümesini ve gelişmesini teşvik etmek için, tahıl bitkilerinin tohumlarına "NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE" ile muamele edilmesi tavsiye edilir. Bu, tohum pansuman sırasında, pansuman maddesi ile aynı tank karışımında yapılabilir. NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE'nin önerilen tüketim oranı 0,4-0,8 l/t'dir. Çalışma sıvısı tüketimi - 10 l / t.

Deneyimlerin gösterdiği gibi, kış bitkilerinin tohumlarına NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile muamele etmek çok uygundur. Etkisi altında bitkilerde güçlü bir kök sistemi oluşur, dost fideler ortaya çıkar. Bu da, kış mahsullerinin başarılı bir şekilde kışlanmasının, dona karşı direncin artmasının, sonbaharda toprakta nem eksikliği de dahil olmak üzere başa çıkma yeteneğinin anahtarıdır.

Ek olarak, NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile tohum muamelesi, patojenik tohum enfeksiyonu seviyesini, kışlık tahıllara çeşitli kök çürüklüğü (fusarium, ascochitous, vb.)

İlkbahar tahıllarının tohumlarının NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile kaplanması, ilkbaharda daha kısa sürede dost sürgünler elde etmenizi, bitkilerin kuraklığa karşı direncini artırmanızı sağlar.

Tahıl ürünlerinde, ekinlere ayrıca büyüme mevsimi boyunca NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE püskürtülür:

  1. buğday (kış ve ilkbahar), çavdar, arpa, yulaf üzerinde - bu kardeşlenme aşamasında - tüpün başlangıcı ve çiçeklenme aşamasında - süt olgunluğunun başlangıcı;
  2. darı ve sorgum için: kardeşlenme aşamasında ve salkım süpürme aşamasında; karabuğday: dallanma-tomurcuklanma aşamasında ve önceki tedaviden 10-14 gün sonra;
  3. tahıl için mısır: çimlenme aşamasında - üç ila beş yaprak ve ilk tedaviden 20 gün sonra.

Bitkilerin büyüme mevsimi boyunca NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile muamele edilmesi, bitkilerde metabolik süreçlerin hızlanmasını, daha fazla sayıda tahılın döşenmesini, 1000 tohum kütlesinde bir artış, ürün kalitesinde bir iyileşme ve bitkide bir artış sağlar. olumsuz çevresel faktörlere karşı direnç.

Bir işlem için müstahzarın tüketim oranı 0.4-0.8 l / ha, çalışma sıvısının tüketimi püskürtücü tipine bağlı olarak 50-300 l / ha'dır. NEXT ORGANİK SIVI GÜBRE ile muamele, ek bir ekonomik etki sağlayan ve bitkilerde kimyasal stres süresini azaltan bitki koruma ürünlerinin (bir tank karışımında) eklenmesi ile birleştirilmelidir.

next logo 3

                     Torf içerikli "Rus Gübrelerin" Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Irak ve Suriye tek yetkili distribütörü.

İletişim

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma

09:00 - 17:00

Cumartesi

09:00 - 12:00

Pazar

Kapalı

ADRES

Merkez Ofis:

Saray Mah. Taşcı Ali Sok. Davet Apt. No:7/1 Alanya / Antalya

Bizi Takip Edin

Web site Tasarım & Yayınlama Tuncer.web.tr